ALFA ROMEOJEEP
Teknoloji - Mengerler İstanbul

Teknoloji

Alfa D.N.A.

DİNAMİK KONTROL

Alfa D.N.A. sistemi, aracın performansını sürücünün stiline ve yol şartlarına göre adapte eden özel Alfa Romeo sürüş modu seçicisidir. Üç moda sahiptir: Performans için Dynamic, en uygun yakıt ekonomisi için Natural ve kötü hava ve kötü yol tutuşu şartlarının üstesinden gelmek için All-Weather.

Alfa TCT

Alfa TCT (Çift Kavramalı Debriyaj Sistemi) Alfa Romeo'dan iki debriyajlı 6-hız ayarlı otomatik vites kutusudur.

Sofistike teknolojisi devamlı tork iletimini ve çekiş gücünü, vites değişimi sırasında güç kaybı olmaksızın garanti eder.

Bilgi-Eğlence

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ VE BAĞLANTILI

Uconnect ™ 5" Radyo
Müziklerinize bağlanmak ve her şeyi kontrol altında tutmak istersiniz. Bu yüzden Yeni Giulitta size Uconnect™ 'i standart olarak sunuyor. Uconnect™ ,çoklu ortam işleviyle, yüksek kaliteli ses sistemini birleştirir. 5'' renkli dokunmatik ve ses tanıma sayesinde, tek bir dokunuşla ya da sesinizle çalıştırabilirsiniz.

SES
YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK

Yeni Alfa Romeo Giulietta’da bulunan Bose™ Ses Sistemi, 500 Watt’tan fazla güç çıkışı, ana hoparlörlerle birlikte 8 kanallı subwoofer ile tüm yolcuların her türlü koşulda ayrıcalıklı ve kapsayıcı ses kalitesinin keyfine varabilmesini sağlar.

Mekanik

Teknoloji ve güvenlik standart

Alfa Romeo Giulietta'nın standart ekipmanı, gelişmiş kontrol ve güvenlik için en gelişmiş elektronik sistemleri kapsıyor. Gelişmiş MACPHERSON ön süspansiyonu ve MULTILINK arka süspansiyonu, sınır değerlerde bile en mükemmel dengeyi sağlamak için üretildi.

Dahası, Giulietta üç sürüş modunu seçen Alfa D.N.A. selektörünü kullanarak tüm zamanlarda en iyi sürüş koşullarını garanti ediyor: Dynamic, Natural ve All Weather.

Tüm bu sistemler, Gerçek Alfa Romeo sürüş güvenliğini, araç çekim gücünü ve performansını garanti altına alıyor. Giulietta süspansiyon sistemi ikili ruhunu açıklıyor: sportif ve eğlenceli, aynı zamanda hükmedilebilir ve rahat.

Çift Pinyonlu Aktif Direksiyon Sistemi Aktif İkili Çark, Alfa Romeo'nun yenilenme sebebi olan sürüş keyfini garanti altına almak için Giulietta için özel olarak geliştirilmiş yeni nesil bir direksiyon sistemidir.

Sağladığı avantajlar kendini hemen göstermiştir:

- tüm sürüş koşullarında doğrudan hassas direksiyon çevirme
- dinamik araç kontrol sistemleriyle ve Alfa D.N.A’sı ile tam entegrasyon
- farklı elektrikli yönlendirme seçenekleri sayesinde üstün sürüş konforu
- yalnızca 10.9 metrelik dönüş çevresi sayesinde şehir içinde ve park manevraları sırasında çok kolay kullanım
- Geleneksel sisteme göre yakıt tüketiminde %3 azalma

Yapı
Alfa Giulietta, yol tutuşu, çeviklik ve güvenlik anlamında en iyisini talep eden müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak yepyeni bir yapıyla tasarlandı. Süspansiyon için kullanılan gelişmiş teknik çözümler, yeni nesil bir yönlendirme sistemi, alüminyum ve yüksek dayaklılığa sahip çelik gibi malzemelerden üretilen hafif ve sert yapı ve son teknoloji üretim teknikleri sayesinde hem mükemmel dinamik performans hem de üstün konfor seviyesini sağlanır.

Birçok soru işaretinin yer aldığı bir dönemde Giulietta, yeni referans noktası olmak için yaratıldı. Bu araç için yeni bir yapı geliştirildi.

Bu tasarım, Alfa Romeo’nun uzun yıllardan beri sahip olduğu mühendislik tecrübesiyle oluşturuldu ve sonuçta zamanının en modern tasarımı ortaya çıktı. Tüm yapı, bir önceki nesille karşılaştırma yaparak yeniden tasarlandı: alüminyum, magnezyum ve yüksek dayanıklılıklı çelikler gibi en yenilikçi malzemeler kullanıldı ve böylece çok dayanıklı ve sağlam ancak oldukça hafif bir yapı oluşturuldu. Bu yapının hafifliği, fren süresinde önemli bir azalma ve muhteşem bir performans meydana getirdi.

Yeni taban sacı, aracın üzerindeki her mekanik ve elektronik bileşenle sinerji içinde etkileşim halinde olarak çeviklik, konfor ve güvenlik sağlayan orijinal bir sistemdir.

Güvenlik

İÇ HUZUR
Aktif ve pasif güvenlik sistemleri sunan Yeni Alfa Romeo Giulietta’da güvenlik her şeyden önce gelir: 6 hava yastığı, Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC) ve Dinamik Direksiyon Torku ile Alfa Aktif Direksiyon.

Alfa ve Çevre

Giulietta ve çevre

Giulietta'nın bir önceliği vardır: çevreye saygı Bu yüzden, benzin ve dizel motorlar Euro 6 ile uyumludur. Mükemmellik, geleneksel motorlarla karşılaştırıldığında emisyonda ve yakıt tüketiminde %10'luk bir azalımı garanti ederken yüksek güç düzeylerine çıkabilen devrim niteliğinde MultiAir motorla başarılır. Sınıftaki tüm motorlar Başlat&Durdur ile gelir: şehir trafiğinde duraklarken motoru durduran ve otomatik olarak yeniden başlatan sistem. Vites Değiştirme Göstergsei de motor verimliliğini optimize etmek ve yakıt tüketimini kısmak için birebirdir.

YENİ ALFA ROMEO GIULIETTA

Kayışdağı Cad. No:1 Marriott Hotel altı - Kozyatağı 34742   Kadıköy İstanbul-Anadolu
(0216) 573 01 01  KIRMIZI HAT : 0549 818 57 82 - info@mengerleristanbul.lajbayi.com