ALFA ROMEOJEEP
Quadrifoglio - Mengerler İstanbul

Quadrifoglio

TEKNOLOJİ

SON TEKNOLOJİ İNOVASYONLAR

Yeni Giulia Quadrifoglio’nun arkasındaki teknoloji performansı arttırmak ve harika bir sürüş hissi sağlamak için yaratılmıştır. İnsan/makine bileşimi sürücünün vücudunun, zihninin ve kalbinin doğal bir uzantısı olacak bir araç yaratabilmek için her zaman inovasyonların merkezindedir.

GIULIA

AKTİF ŞASİ KONTROL SİSTEMİ (CDC)

KONTROL DEMEK GÜÇ DEMEK

Yeni Giulia Quadrifoglio araç dinamiklerine ayrılmış bir “beyne” sahiptir. Adı Alfa™ Şasi Kontrol Sistemi (CDC) olan bu modülün işlevi ESC, Alfa™ DNA Pro, Alfa™ Aktif Tork Kontrol Sistemi, Alfa™ Aktif Aero Splitter, Entegre Fren Sistemi (IBS) ile Alfa™ Aktif Süspansiyon işlemlerini entegre etmek ve bunların her birine belirli görevler vermektir.

GIULIA

GÜVENLİK

EN GELİŞMİŞ GÜVENLİK İNOVASYONLARI

Yeni Giulia Quadrifoglio saf sürüş duygularını en iyi güvenlik sistemleri ile birleştirip sürücü ve yolcuların rahat ve konforlu olmasını sağlar. Yaya tespit fonksiyonlu Otonom Acil Durum Fren Sistemi (AEB) ile Ön Çarpışma Uyarı Sistemi (FCW), Şerit Değiştirme İkaz Sistemi (LDW), Hız Sınırlayıcılı Seyir Kontrolü, arka çapraz yol tespiti ve dinamik şerit çizgili arka görüş kamerası özellikli Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) ve park sensörleri standart olarak mevcuttur.

GIULIA

ENTEGRE FREN SİSTEMİ

ENTEGRE FREN SİSTEMİ

Yeni Alfa Romeo Giulia, kendi segmentinde fren sisteminin işlevlerini stabilite kontrolünün işlevleriyle birleştiren bu yenilikçi elektromekanik cihazla donatılan ilk sedandır: Entegre Fren Sistemi (IBS). Bu sistem önemli bir ağırlık optimasyonu ve fren pedalı titreşiminin azalmasını sağlamakla kalmayıp bir de pedalların anında geribildirim vermesini sağlar ve bu rekor frenleme mesafesi de bu sayede elde edilmiştir: 100 km/s hızdan 0'a 32 metrede.

GIULIA

BİLGİ-EĞLENCE

BİR İNSAN – MAKİNE BİLEŞİMİ

Yeni Giulia Quadrifoglio ile sürücüsünün arasındaki bağ sınır tanımaz. Bunu kabin teknolojisi mümkün kılar: Kabin teknolojisine Döner kumandalı yeni nesil bilgi-eğlence sistemi, DAB radyo, üç boyutlu yüksek çözünürlüklü haritaları bulunan Alfa™ Uconnect 3D Navigasyon, 8,8” 3D ekranlı radyo ve 7” TFT ekranlı gösterge paneli dahildir.
Yeni Giulia Quadrifoglio aynı zamanda Harman Kardon* Ses Sistemi’nin mükemmel kalitesi sayesinde 900 W gücünde, 14 hoparlör (bir subwoofer dahil), 12 kanallı amfi ve Logic 7® teknolojisine sahiptir.

GIULIA

DİNAMİZM

DENGE GÜCÜNÜN AYARLANMASI

Yeni Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio sınıfındaki en iyi güç-ağırlık oranına bir örnekten ziyade, bu gücün nasıl kullanılacağına dair bir araştırma konusudur. Mükemmel 50:50 ağırlık dağıtımı uygun bir denge oluşturur ve motorun önde bulunduğu bir araçta arkadan itiş sisteminin avantajını gözler önüne serer. Arkadan itiş sistemi ile Yeni Giulia Quadrifoglio’nun öne monte edilen, tamamen alüminyum, 6-silindirli motorunu bir araya getiren Alfa Romeo mühendislik ekibi, ağırlığı şasi boyunca dikkatli bir şekilde dağıtabilmiştir.

GIULIA

YENİ ALFA™ LINK

PATENTLİ DİNAMİK ÇÖZÜMLER

Yeni Giulia Quadrifoglio yeni patentli Alfa™ Link sistemi ile donatılmıştır: Ön çift süspansiyon çatalı, direksiyon torku doğrusallığını %20'de tutarak ve dışa savrulmayı azaltarak hızlı viraj alma durumlarında ön tekerlekleri yere mükemmel bir şekilde dik tutar. Arka süspansiyon sistemi üst düzey konfor sunarken aynı zamanda sınıfında en iyi yol tutuşu da (lateral grip) sağlamaktadır.

GIULIA

TORK VEKTÖRÜ

ALFA™ AKTİF TORK KONTROL SİSTEMİ

Yeni Giulia Quadrifoglio iki kavramaya sahip elektronik kontrollü diferansiyel sayesinde torkun arkadaki iki şafta en iyi şekilde dağıtılmasını sağlayan yenilikçi bir sistem ile donatılmıştır. Bu, yüksek hızlarda virajlarda ve her tür yol tipinde bile daha yüksek çekiş gücü ve daha güvenli yol tutuşunu beraberinde getirir.

GIULIA

AKTİF AERO

ALFA™ AKTİF AERO

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio dünyada Aktif Aerodinamik ön tampon özelliğine sahip olan ilk sedandır: ön tamponun altına yerleştirilen bu ilave karbon-fiber parça, Alfa™ CDC'nin (Şasi Alan Kontrolü) iki uyarıcısı sayesinde açılarak hızla girilen virajlarda bastırma kuvvetini artırarak aracın yol tutuşunu arttırır. Aerodinamik gelişim titiz rüzgar tüneli testlerinin bir sonucudur. Yeni Giulia Quadrifoglio -0,1 doğal aşağı bastırma katsayısına (Cz) sahiptir: hız arttıkça araca uygulanan aşağı bastırma kuvveti de artar ve aracın stabilitesi ile manevra kabiliyeti artar.

GIULIA

ALFA™ DNA PRO

ALFA™ DNA PRO

Yeni Alfa™ DNA Pro seçicisi Şasi Alan Kontrolü ile etkileşim halindedir. Aracın davranışını anında seçili sürüş moduna uyarlar:

. Yarış (Race) takviye fonksiyonunu etkinleştirir ve yarış pistinde sürüş için egzoz sesini yükseltir.
. Dinamik (Dynamic): Performansı ve hassaslığı artırır. Direksiyon keskinleşir, frenler hassaslaşır ve elektronik kontrol sistemleri sportif bir sürüşe olanak tanır.
. Doğal (Natural): Şehir sokakları ve otobanlar için idealdir. Dinamik davranış, konfor ve verimliliğe göre ayarlanır.
. Gelişmiş Verimlilik (Advanced Effeciency): Enerji tasarrufunu en yüksek seviyeye çıkarmanızı ve salınım seviyelerini en düşük seviyeye indirmenizi sağlayan yeni mod.

GIULIA

VERİMLİLİK

MÜKEMMEL BİR GÜÇ VE VERİM DENGESİ

Yeni Giulia Quadrifoglio sıradışı performansı üstün verim ile birleştirmektedir. Alfa DNA™ Pro üzerinden Advanced Efficiency (Gelişmiş Verimlilik) modu etkinleştirildiğinde, 2,9 V6 motor yalnızca üç aktif silindirle çalışabilmektedir. Yeni nesil Start&Stop sistemi ile şehir trafiğinde ek yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

GIULIA

HAFİFLİK

ULTRA HAFİF MALZEME TERCİHİ

Yeni Giulia Quadrifoglio güçlü çelik döküm gövde, alüminyum çamurluk, kapılar, karbon fiber kaporta ve tavan ile donatılmıştır. Ayrıca, karbon fiber aerodinamik ilave parçalar ve akslar mükemmel sürüş dengesi yaratmak için tamamen alüminyum süspansiyonlarla uyumlu çalışır.

GIULIA

TÜKETİM

SİLİNDİR DEVRE DIŞI BIRAKMA

Tüm elektronik sistemler sürücünün yakıt tüketimini en düşük seviyeye indirebilmek için uyum içinde çalışmaktadır. Ayrıca, elektronik kontrollü patentli silindir devre dışı bırakma özelliği sayesinde, Yeni Giulia Quadrifoglio 100 km yolu yalnızca 8,2 lt yakıtla gidebilmekte ve 189 g/km CO2* emisyonu üretmektedir.

*Ortalama değerlerdir.

GIULIA

QUADRIFOGLIO

BATIL İNANÇTAN SÜPER PERFORMANSA

Basit bir iyi şans dileği olarak başlayıp Alfa Romeo ve sürücülerinin yarış pistlerindeki zaferlerinde çok daha büyülü bir şeyin sembolüne dönüştü. Ugo Sivocci 1923 yılında Targa Florio yarışını kazandığında, dört yapraklı yoncası bitiş çizgisini ondan önce geçmişti. O günden bu yana Quadrifoglio en efsanevi zaferlerinde Alfa Romeo’nun yanındaydı: 1925 yılındaki Dünya Şampiyonası’nda P2’den, 1950 ve 1951 yıllarında ‘Alfetta’ 158 ve 159 ile Formula 1 Dünya Şampiyonası’na kadar. Bu, performansı ve mühendisliği Alfa Romeo kadar ciddiye aldığınızda bu tür bir şansı elde edebileceğinizin kanıtıdır.

GIULIA

ALFA ROMEO GIULIA QUADRIFOGLIO

Kayışdağı Cad. No:1 Marriott Hotel altı - Kozyatağı 34742   Kadıköy İstanbul-Anadolu
(0216) 573 01 01  KIRMIZI HAT : 0549 818 57 82 - info@mengerleristanbul.lajbayi.com